Salewa buty męskie

W co się ubrać idąc na pogrzeb

Czerń, czerń i jeszcze raz czerń… Ale niekoniecznie – jeżeli nie jesteśmy członkami najbliższej rodziny zmarłego, to nie musimy ubierać się na czarno, choć to nie znaczy, że mamy wolną rękę w kwestii doboru barwy i fasonu stroju.

Pamiętajmy, że odpowiednim strojem okazujemy szacunek zmarłej osobie. W tych szczególnych okolicznościach nasze indywidualne gusta odzieżowe muszą zejść na dalszy plan. Powinniśmy się ubrać przede wszystkim elegancko i schludnie, nawet, jeśli na co dzień wolimy nosić np. sportowe rzeczy.

Wybieramy oczywiście stonowane, a nie intensywne kolory – właściwe będą odcienie szarości, brązy, a także strój w kolorze granatu czy butelkowej zieleni. Jaskrawe nie mogą być nawet dodatki, takie jak torebka czy parasol. Gdy założymy strój w innym niż czarny kolorze, dobrze jest jednak podkreślić powagę uroczystości właściwie dobranym dodatkiem (np. czarnym krawatem, kapeluszem). Zasada ta nie obowiązuje małych dzieci.

Kobiety zazwyczaj ubierają czarny kostium. Nie należy zakładać topów (czy innych części garderoby, które eksponują ramiona) oraz krótkich sukienek (a jeżeli już zdecydujemy się na sukienkę, to taką, która zakrywa kolana). Buty powinny zakrywać palce u stóp. Lepiej zrezygnować z wysokich szpilek, które mogą nam znacznie utrudnić poruszanie się po cmentarzu. Czarny kapelusz z woalką przystoi kobietom z najbliżej rodziny zmarłego.

Mężczyźni powinni założyć tradycyjny, czarny garnitur oraz ciemny krawat. Jeśli nie nosimy krawata, zdecydujmy się na czarną marynarkę i koszulę. Na pogrzeby nie wkłada się sportowych butów, takich jak trampki czy adidasy, ale wypolerowane półbuty. Pomyślmy też o stosownym ubiorze dal dzieci. Trudno, by na co dzień ubierały ubranka w ciemnych kolorach, ale warto jeden dziecięcy kostium (np. granatową sukienkę czy garnitur) zarezerwować na takie okazje jak ta.

Należy także unikać zbyt dużej ilości biżuterii (prosty łańcuszek czy skromna bransoletka w zupełności wystarczą) oraz rzucających się w oczy czy połyskujących dodatków. Warto wiedzieć, że w ubranie na pogrzeb można zaopatrzyć się w specjalnym sklepie z odzieżą żałobną.

Categories: Fashion

Comments are closed.

Przyszłe Tendencje

Prędkość internetu stanowi kluczowy element współczesnego społeczeństwa. W ciągu ostatnich ...

Airmax Internet: Rew

Wprowadzenie W dzisiejszym dynamicznym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu ...

Opowiadania dojrzał

Literatura erotyczna od zawsze była istotną częścią naszej kultury, prowokując ...

Internet dla firm Pa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, łączność internetowa jest nieodzowna dla rozwoju ...

Leczenie trądziku w

Wprowadzenie Trądzik to powszechna choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak ...