Buty podejściowe Salewa

Jak dobrać najlepszy podkład ?

Dobór idealnego podkładu do skóry to nie lada problem. Ile to razy kupiłaś taki, który zupełnie się nie sprawdził. Znana marka wcale nie daje gwarancji, że Twoja skóra będzie tak idealna jak u modelki na zdjęciu. Na co zatem zwracać uwagę poszukując podkładu doskonałego?

Przede wszystkim podkład należy dobierać do rodzaju skóry. Jeśli masz skórę suchą to nie dla ciebie są pudry matujące, gdyż jeszcze bardziej wysuszą cerę. Podobnie dla skóry tłustej i mieszanej zupełnie nie nadają się podkłady, które swoją konsystencją zatkają gruczoły łojowe. Taki wybór doprowadzi do katastrofy na Twojej twarzy. Co zatem wybrać?

Skóra sucha i wrażliwa

Tu najlepiej sprawdzą się podkłady „lejące” o lekkiej konsystencji, takie które zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Korzystanie z kosmetyków matujących w tym przypadku nie ma sensu, znacznie lepszym wyjściem jest wybranie podkładów rozświetlających, które nadadzą skórze pięknego blasku.

Skóra mieszana i tłusta

Jeśli posiadasz taką cerę, to najlepiej wybierz podkłady o gęstej konsystencji z właściwościami matującymi. Warto zwrócić uwagę również na puder prasowany, który niewątpliwie jest Twoim sprzymierzeńcem. Powinnaś także poświęcić chwilę na zapoznanie się ze znajdującymi się na półkach podkładami mineralnymi, które nie zatykają porów. Pamiętaj też, aby nie wybierać kosmetyków rozświetlających, gdyż swoimi właściwościami mogą one jedynie bardziej uwypuklić wszelkie niedoskonałości cery tłustej.

Kolor

O tym, że kolor musi być odpowiednio dobrany wie każda z nas. Kłopot pojawia się jednak w chwili, gdy trzeba taki kolor wybrać. Kupując podkład należy pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze kolor sprawdzamy przy świetle dziennym, gdyż w sztucznym nieco się zmienia jego odcień. Po drugie testujemy kolor na twarzy na linii żuchwy. Test wykonywany na dłoni, nadgarstku lub policzku nie ma sensu, gdyż skóra ma tam inny odcień.

Puder transparentny

Podkład jest niezwykle ważny, ale w kosmetyczce warto mieć także puder transparentny. Dzięki jego właściwościom nałożony na skórę podkład znacznie lepiej się trzyma, a skóra przez cały dzień jest matowa. Wiele kobiet obawia się, że równoczesne nałożenie podkładu i pudru spowoduje zmianę w kolorze tego pierwszego, ale to nieprawda. Świadczy o tym chociażby to, że puder tego typu to jeden z ulubionych kosmetyków najlepszych wizażystek.

Babskie zakupy – horror dla każdego mężczyzny

Po długim męczącym dniu w pracy nareszcie mamy czas dla siebie. Udajemy się do pobliskiej galerii w celu każdej z nas dobrze znanym- zakupy. Dzisiaj musimy kupić tylko chleb, wędlinę, mleko, masło i coś na jutrzejszy obiad.
Jest godzina 17.00 wchodzimy do naszej ulubionej galerii handlowej. Pomimo, że naszym celem jest zrobienie jedynie zakupów spożywczych na swojej drodze napotykamy wiele sklepów z odzieżą i butików. Kuszące reklamy trwających promocji i niskich cen widniejących w witrynach sklepów kuszą. Wchodzimy, przeglądamy, mierzymy i w końcu kupujemy.

Jesteśmy szczęśliwe ! Po odwiedzeniu około dwudziestu sklepów, po przymierzeniu dziesiątek ubrań i wydaniu większej ilości pieniędzy niż byśmy się tego spodziewały możemy ruszać na zakupy spożywcze… Jeszcze tylko parę drobiazgów. Może jakaś biżuteria bo przecież tutaj jest tak tanio, może jakieś dodatki, pasek, torebka lub buty. Wszystko wygląda tak zachęcająco pięknie i jest o wiele tańsze niż było jeszcze wczoraj. Panie ekspedientki są przemiłe: wybierają, doradzają i mówią komplementy. W takiej atmosferze aż chce się kupować!
Około godziny 19.00 wchodzimy na dział spożywczy. Czy teraz zrobimy zakupy, po które przyszłyśmy? Większość pieniędzy wydałyśmy (teraz to wiemy) na mniej potrzebne rzeczy. Kupiłyśmy kolejną parę butów, kolejną parę okularów słonecznych i całkiem nową sukienkę chociaż w szafie mamy ich przecież wiele. Na zakupy spożywcze zostało już niewiele pieniędzy ale idąc śladami promocji i obniżek cenowych kupujemy wszystko z listy.
Aby przypieczętować udane zakupy korzystamy z szybkich usług w gabinecie kosmetycznym, zaglądamy na solarium.
Około godziny 21 nareszcie kierujemy się w stronę domu… Przy wyjściu spotykamy znajomych i razem z nimi wracamy na pasaże galerii handlowej ale tym razem do kina.
Dzień zaliczyć można jak najbardziej do udanych!

Categories: Fashion

Comments are closed.

Przyszłe Tendencje

Prędkość internetu stanowi kluczowy element współczesnego społeczeństwa. W ciągu ostatnich ...

Airmax Internet: Rew

Wprowadzenie W dzisiejszym dynamicznym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu ...

Opowiadania dojrzał

Literatura erotyczna od zawsze była istotną częścią naszej kultury, prowokując ...

Internet dla firm Pa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, łączność internetowa jest nieodzowna dla rozwoju ...

Leczenie trądziku w

Wprowadzenie Trądzik to powszechna choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak ...