Kurtka puchowa Salewa

Wolne Rodniki

Koenzym q10 to jedna z substancji białkowych, która w ludzkim organizmie pełni bardzo ważną rolę. Ma on wspomagać różnorodne procesy w nim zachodzące, ale przede wszystkim, jest istotnym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że chroni poszczególne komórki ciała przed niszczeniem, a w ten sposób zapobiega rozwojowi wielu chorób i infekcji. Oprócz tego, rola antyoksydanta pozwala koenzymowi spowalniać procesy starzenia się. Z tego powodu koenzym q10 w kosmetyce jest tak istotny. Wykorzystywany do produkcji środków pielęgnacyjnych, hamuje pojawianie się zmarszczek. Jeżeli już istnieją, białko to pomaga w ich minimalizacji i spłycaniu. Nawilża skórę oraz głęboko ją regeneruje, a przy tym ujędrnia, co pozwala wygładzić fragmenty ogarnięte bruzdami, poprawiając napięcie powłoki skórnej. Staje się ona jednolita, atrakcyjniejsza wizualnie, a do tego przyjemniejsza w dotyku.

Ze względu na fakt, że ilość koenzymu występującego w organizmie człowieka jest niewielka, a z wiekiem dodatkowo się zmniejsza, dla zachowania dobrego stanu zdrowia oraz atrakcyjnego wyglądu, niezbędne jest dostarczanie go w inny sposób. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy zdecydować się na stosowanie suplementów diety zawierających koenzym q10 bądź też środków kosmetycznych, które produkowane są na jego bazie. Najczęściej w drogeriach oraz aptekach pojawiają się kremy przeciwzmarszczkowe, w których skład wchodzi enzym q10, a często także witamina E, aloes, alantoina, wyciąg z kakao oraz ekstrakty i oleje uzyskiwane z innych roślin, jak np. olejek jojoba czy olej rokitnikowy. W zależności od konkretnego składu, preparaty mają właściwości bardziej nawilżające, regenerujące czy typowo odżywcze. Niektóre substancje pozwalają też na uzyskanie zwiększonej jędrności skóry.

Koenzym q10 tak, jak i szereg innych preparatów umożliwia zwalczanie wolnych rodników. Są to atomy lub cząsteczki odpowiedzialne za proces starzenia się, ale także degradujące DNA. Z tego powodu są niebezpieczne dla zdrowia, a wielokrotnie również dla życia. Mając również znaczny wpływ na wygląd, wolne rodniki powinny być regularnie usuwane z komórek ciała. Poza koenzymem przyjmowanym w różnych postaciach, w likwidacji wolnych rodników pomagają odmienne substancje. Zaliczamy do nich preparaty będące suplementami diety dostępnymi w postaci kapsułek, ale i w formie np. olejków tak, jak w przypadku oleju arganowego. Można go stosować, jako dodatek do potraw oraz jako składnik kosmetyków. W wyzbywaniu się wolnych rodników pomagają również owoce i warzywa bogate w witaminę A.

Natomiast sam ubichinon, czyli koenzym q10 może nie tylko pomagać w redukcji niebezpiecznych dla zdrowia cząsteczek, ale pełni też szereg innych funkcji. Wzmacnia układ krążenia, mając korzystny wpływ na mięsień sercowy oraz naczynia krwionośne. Dodatkowo, wzmacnia dziąsła. Z tego powodu zaleca się przyjmowanie koenzymu w postaci tabletek do ssania. Rozpuszczając się w ślinie, pozytywnie oddziałuje na dziąsła, szkliwo oraz florę bakteryjną całej jamy ustnej. Dodatkowo, białko nazywane ubichinonem wspaniale nawilża organizm, co sprawia, że polepsza się kondycja skóry. Silne działanie ujędrniające i odżywcze nadaje jej ładniejszego, zdrowszego wyglądu.

Categories: Fashion

Comments are closed.

Przyszłe Tendencje

Prędkość internetu stanowi kluczowy element współczesnego społeczeństwa. W ciągu ostatnich ...

Airmax Internet: Rew

Wprowadzenie W dzisiejszym dynamicznym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu ...

Opowiadania dojrzał

Literatura erotyczna od zawsze była istotną częścią naszej kultury, prowokując ...

Internet dla firm Pa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, łączność internetowa jest nieodzowna dla rozwoju ...

Leczenie trądziku w

Wprowadzenie Trądzik to powszechna choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak ...