Jak spełniać marzenia?

CZY MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ? KAŻDY MARZY I KAŻDY CHCE ŻEBY MARZENIA SIĘ ZIŚCIŁY. JAK JE OSIĄGAĆ? W OGÓLE WIERZYSZ W TO, ŻE MOŻNA JE ZDOBYWAĆ? JEŻELI POTRAFISZ MARZYĆ, TO I POTRAFISZ PRZENIEŚĆ TEN OBRAZ NA RZECZYWISTOŚĆ. WYSTARCZY TYLKO ZNALEŹĆ W SOBIE MOTYWACJĘ… MASZ JĄ?
ODWAGA JEST KLUCZEM DO SUKCESU, BRAK JEJ OGRANICZA WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI JAKIE STOJĄ OTWOREM DO TEGO ABY REALIZOWAĆ MARZENIA.

Cały czas człowiek zastanawia się jak być odważnym. Sam myśli, że wie i zna sposób, mając nawet plan ale jednak coś nie wychodzi. Wszelkie obawy i wątpliwości nadchodzą, gdy chcesz coś zrobić, właśnie w tym momencie, gdy stoisz już jedną nogą tam gdzie powinieneś wejść i sam wiesz dobrze, że jeżeli nie przełamiesz się i nie dostawisz tej drugiej to tylko stracisz i nigdy nie dowiesz się co miało się stać. Każdy ma wybór ale także każdy gdzieś w sobie odrobinę boi się wyzwania, które sobie wyznaczył. Dla jednego zrobienie małej rzeczy będzie wielką rzeczą, a dla drugiego zrobienie ogromnej rzeczy będzie dosyć łatwe, a dlaczego? Bo gdy zaczniesz robić małe rzeczy od samego początku, a dokładniej już od najmłodszych lat, to przekroczysz etap, gdzie ujrzysz, że chcesz tak naprawdę coraz więcej i że łatwiej jest piąć się ku górze, niż w ogóle zacząć, bo zacząć, to znaczy zdać sobie sprawę z tego w jakim miejscu się znajduje i tego co chce się robić, co jest ważne i przynosi mi satysfakcję.

Większość ludzi nurtuje pytanie: Co mają robić? Jaki obrać kierunek? A wystarczy tylko zacząć rozwijać to co się kocha, a także to co przynosi nam korzyści i nie tylko te materialne.

A jak odkryć co się kocha, co jest celem?

To przyjdzie samo ale jest tu narzucony odgórnie jeden ważny warunek albo swoje odkrycie przyjmiesz i wykreujesz z tego sukces albo odepchniesz i dalej będziesz błądził. Z chaosu musisz wydobyć prawdę o sobie, prawdę, która czasem jest bolesna i mobilizuje lub prawdę, której nie zaakceptujesz wmawiając sobie, że to nie jest wcale tak.

Człowiek uczy się całe życie, a jak uważa, że dostatecznie wszystko umie to znaczy, że coś się w nim wypaliło i przestał rozumieć wiele spraw, a przede wszystkim przestał rozumieć siebie.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak ten czas leci szybko, że życie masz tylko jedno i że się kiedyś skończy?

Tak ja też myślę, że jestem wieczna… Ale po co myśleć o śmierci? Żeby się zmotywować do działania? Nie, bo Ty, ja i My wszyscy kryjemy w sobie głębszy sekret i żebyśmy go zrozumieli potrzebujemy wiele czasu na odnalezienie siebie ale tak naprawdę, a nie tak na niby…

Przestać szukać to zacząć błądzić, przestać uczyć to cofać się, bo zawsze wszystko będzie szło do przodu wbrew wszystkiemu i wszystkim.

Akceptacja samego siebie, trzy słowa ale jakże ważne, bo to one wpływają na to kim jesteśmy i stajemy się, a także na to w jaki sposób patrzymy się właśnie na siebie samego. Brak akceptacji niesie klęskę, a także porażkę życia. Jeżeli nie jesteś taki jaki chcesz, to zrób wszystko co w Twojej mocy żeby stało się tak abyś w końcu zobaczył tą osobę, którą chcesz widzieć. Dodam, iż za każdym razem kiedy wchodzę w ten temat, to chce przekazać coś co ciężko mi ubrać w słowa tak aby były zrozumiałe, aby mobilizowały. Fakt jest jeden życia człowiek uczy się stale, odkrywa swoje nowe twarze, nowe drogi i cały czas w zasadzie zmienia się nasz pogląd na świat. Rzeczy wydające się bardzo ważne z czasem tracą na wartości. Czy pamiętasz jak siedziałeś na sprawdzianie i bałeś się, że go nie zaliczysz? Czy pamiętasz jak marzyłeś o czymś w dzieciństwie i chciałeś to mieć zbierając grosz do grosza? Było to dla Ciebie ważne. A czy pamiętasz jak dostałeś sto złotych i był to dla Ciebie majątek? A teraz z perspektywy czasu, gdy już pracujesz stać Cię na marzenia z dzieciństwa tak na pstryknięcie palcem tylko że coś się zmieniło, bo teraz jest Ci to najzwyczajniej niepotrzebne, to o czym kiedyś myślałeś i uważałeś za naprawdę ważne, teraz aspirujesz do rzeczy świata dorosłych. Dziecięcy świat zamyka się i zaciera z czasem i nawet ciężko wyobrazić sobie jak to wszystko dokładnie przebiegało, jak zmienialiśmy się pod wpływem dni, miesięcy i lat. Teraz istotna jest stabilizacja, dom z ogródkiem i dobra praca. Często chcielibyśmy zatracić się tak jak kiedyś będąc dzieckiem w tej beztrosce i czasie zabawy. Jako dzieci marzyliśmy w inny sposób niż dotychczas wszystko wydawało się prostsze…

Nastało prawdziwe życie, a niektórzy jeszcze się nie przebudzili po tym dzieciństwie by być tak naprawdę, by wykorzystać ten czas który tu mają, by realizować swoje prawdziwe marzenia, a nie te złudne. Przecież tak naprawdę marzenia możemy podzielić na te:

Czasami marzenia innych stają się naszymi, na przykład po przez styl życia, który podoba nam się i my chcielibyśmy tak samo i w cale nie myślimy i nie wnikamy w to czy jest to dla nas dobre. Kreujmy własny świat na taki jaki nam odpowiada, na taki jaki przyniesie nam radość każdego dnia. A czym różni się marzenie realne od fałszywego?

Realne to te które zaspakajają tak naprawdę nasze potrzeby przynosząc ulgę i nie dając po dłuższym czasie rozczarowania, a te fałszywe? To te których inspiracją jest ktoś inny, mają miejsce wtedy gdy my nie mamy własnych marzeń i nie wnikamy w analizę tego co naprawdę nam się podoba i tego czego od życia oczekujemy.

Wiesz o czym marzysz? Czy na pewno to jest, to co przyniesie Ci spokój i szczęście?

Często ludzie marzą o rzeczach materialnych o tym co mogliby mieć fizycznie i tak przecież jest od samego dzieciństwa. Jeżeli coś zdobywasz to wtedy widzisz czy przynosi Ci to zysk ale nie tylko ten materialny, głównie chodzi o ten duchowy. Realne marzenia przynoszą szczęście i sam się przekonasz czy właśnie takie było jak je osiągniesz.

Categories: Fashion

Comments are closed.

Przyszłe Tendencje

Prędkość internetu stanowi kluczowy element współczesnego społeczeństwa. W ciągu ostatnich ...

Airmax Internet: Rew

Wprowadzenie W dzisiejszym dynamicznym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu ...

Opowiadania dojrzał

Literatura erotyczna od zawsze była istotną częścią naszej kultury, prowokując ...

Internet dla firm Pa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, łączność internetowa jest nieodzowna dla rozwoju ...

Leczenie trądziku w

Wprowadzenie Trądzik to powszechna choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak ...