Jak poprawić sobie humor?

Jak poprawić sobie humor?
ZŁY HUMOR? PRZECIEŻ KAŻDY Z NAS SIĘ Z NIM SPOTKAŁ. HUMOR JAKI BY NIE BYŁ STANOWI NIEODŁĄCZNY ELEMENT NASZEGO ŻYCIA. W KAŻDYM MOMENCIE COŚ ODCZUWAMY, RAZ JEST TO POZYTYWNE, A RAZ NEGATYWNE, SĘK W TYM ABY POTRAFIĆ RADZIĆ SOBIE Z NIECHCIANYMI ODCZUCIAMI, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA NAS NIEKORZYSTNIE, PYTANIE BRZMI: GDZIE ODNALEŹĆ ZŁOTY LEK?

Złoty lek znajdziesz tylko w sobie i w swoim podejściu do każdej toczonej przez Ciebie bitwy…

Bywają takie dni w których nie mamy ochoty na nic, nawet nie chce nam się podnieść z łóżka, a pogoda wcale niekoniecznie sprzyja ku poprawie humoru. Czasami bez żadnych podstaw możemy mieć po prostu zły dzień i co wtedy?

Każdy szuka recepty na polepszenie nastroju i tak naprawdę stara się odnaleźć na tej recepcie odpowiedni lek, który może zastosować aby w końcu zrzucić z siebie to co jest niedobre i zbędne, a czasami wbrew pozorom człowiek poddaje się czarnemu humorowi, tkwiąc w nim dłużej niż powinien, nie dając sobie pomóc.

To nie jest tak, że nie ma żadnego czynnika, który przyczynia się do naszego złego nastroju. Zawsze jest jakiś choćby drobny element, który może spowodować nasz zły stan psychiczny. Lekkie trzęsienie ziemi nieraz może spowodować ogromne straty.

Bywają też takie dni w których chcielibyśmy „kogoś zbić”, wyżywając się, co pewnie niosłoby za sobą jakieś poczucie ulgi, tylko na jak długo? No ale dobrze wiemy, że to nie jest fair i nie jest to zgodne z jakimikolwiek zasadami, dlatego stworzono coś takiego jak worek treningowy, jeżeli masz ochotę boksować się, to do dzieła.

boxer_stock_by_ghost_rebel_stock-d5bi4f1

Najlepiej podczas złego humoru i towarzyszącemu odczuciu złości ubrać strój sportowy i wybrać się na rower, przebiec się ciekawą trasą, czy wziąć udział w zorganizowanych zajęciach sportowych. Wysiłek na człowieka wpływa bardzo korzystnie poprawiając humor, a przy okazji niwelując złość, którą wyładowujemy podczas wybranych przez nas ćwiczeń. Tak, tak wiem, że niektórzy muszą się zmusić do takiego wysiłku, bo jest to dla nich zbyt wiele z powodu lenistwa, a to niestety nie jest zbyt dobre, no ale każdy sam wie co dla niego jest najlepsze, chyba wie…

????????????????????????????????????

Podczas złego dnia wcale nie towarzyszą nam dobre myśli w głowie, a tym bardziej mamy problem z organizacją czasu w ten sposób aby poprawić sobie humor. Wiele dobrych pomysłów wydaję się być beznadziejnych ale w rzeczywistości jest inaczej, a dlatego że negatywnie nastawiamy się prawie do wszystkiego. Warto czasami przemóc się i zmusić do jakiejś czynności po to aby zapomnieć o zaistniałych złych sytuacjach, które powodują zły humoru.

Jeżeli nie lubisz uprawiać sportów, to zawsze możesz znaleźć sobie taką czynność, która nie będzie wymagała zbyt dużego wkładu fizycznego, a mianowicie:

pójście na spacer, a jeżeli masz psa, to weź go ze sobą, a będzie to przyjemne z pożytecznym połączone

posprzątaj, oczyszczając przy tym atmosferę, gdyż porządek może też mieć wpływ na polepszenie nastroju

wybierz się na zakupy, kup sobie ciacho, koktajl, drinka, itp.

oglądnij fajny film

jak lubisz gotować, to zrób sobie to na co masz ochotę, a na pewno sprawi Ci to przyjemność

poczytaj dobrą książkę tak aby wyłączyć swój umysł na to negatywne, a otworzyć na to co jest pozytywne,

może jakaś ciekawa prasa? Teraz można wiele znaleźć ciekawych gazet na różne tematy, a ja ze swojej strony mogę polecić „Świat Wiedzy”

Zły humor kojarzy nam się przede wszystkim z negatywnym nastawieniem, opryskliwością i niechęcią w co sami potrafimy też siebie napędzić, a machina wewnątrz nas będzie nabierała coraz to większego rozpędu na zamknięcie się w kierunku jakiejkolwiek pozytywności. Na pewno masz w sobie odrobinę siły tej, która pomoże odbić się od tej bezsilności czarnego humoru. Z jednej małej iskry można rozpalić ogień i uzyskać naprawdę dobry rezultat. Trzeba tylko odpowiednio podejść do sprawy.

Podczas gorszych dni dobrze jest wyłączyć się na jakiś moment aby oczyścić umysł. Najlepiej zamknąć oczy, pozwolić odejść całej tej negatywnej energii, która tkwi w ciele i w duszy. Wyłącz myślenie, a włącz na przykład spokojną muzykę, która pozwoli Ci się zrelaksować, bądź może wolisz kąpiel w Twoim ulubionym płynie? Co z pewnością przyniesie ukojenie, odpoczynek i odstresowanie.

 

Categories: Fashion

Comments are closed.

Przyszłe Tendencje

Prędkość internetu stanowi kluczowy element współczesnego społeczeństwa. W ciągu ostatnich ...

Airmax Internet: Rew

Wprowadzenie W dzisiejszym dynamicznym świecie, dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu ...

Opowiadania dojrzał

Literatura erotyczna od zawsze była istotną częścią naszej kultury, prowokując ...

Internet dla firm Pa

W dzisiejszym cyfrowym świecie, łączność internetowa jest nieodzowna dla rozwoju ...

Leczenie trądziku w

Wprowadzenie Trądzik to powszechna choroba skóry, która dotyka zarówno młodzież, jak ...